KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15143185
nr 1514 3185
Edgar Wallin
(1892-1963), Sverige
Oljemålning, Gamla Stan. Signerad, daterad 1957. Olja på duk, 60x49 cm, yttermått inklusive ram: 66x56 cm
Edgar Wallin, svensk målare född i Stockholm 1892, död 1963 i Stockholm.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 9 januari 2023
kl 18:08:50
7/1 17:02:01
600 kr
9/1 18:03:50
Edgar Wallin
Läs mer om Edgar Wallin